Chopina Wejherowo - strona nieoficjalna

Nocny Turniej Piłki Nożnej 2018

• autor: chopinawejherowo, 2019-01-16 22:04

Ostatnią imprezą w jakiej wzięliśmy udział w 2018 roku był Turniej Nocny rozegrany z 29 na 30 grudnia. Zawody zostały rozegrane w Luzinie, poziom stał na dość wysokim poziomie a sam turniej cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że organizator musiał odmówić udziału ok. 10 drużynom. Formuła turnieju a właściwie czas rozegrania zawodów był dość nietypowy (od 19:00 do 01:15), ale wzięliśmy już udział w poprzedniej edycji i wiedzieliśmy, że fajnie spędzimy ten czas. Organizatorzy zadbali o fajny klimat na turnieju, zespoły otrzymały bardzo fajne nagrody rzeczowe a wręczony puchar był jedyny w swoim rodzaju.

Na trybunach zasiadło sporo kibiców, samej naszej drużynie kibicowały całe rodziny w tym dzieciaki, które już o 21 powinny leżeć w łóżkach a okazało się, że dopingowały nas do samego końca !! Takie wsparcie z trybun podziałało na nas mobilizująco, wiedzieliśmy, że musimy dobrze się zaprezentować. Trafiliśmy do dość ciężkiej grupy i wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie.... Jednak... myliliśmy się. Mecze grupowe przeszliśmy jak burza, pokonując bardzo mocny zespół Dąbrówka Linia aż 5:0. No ale ten mecz był z gatunku perfekcyjnych, wychodziło nam naprawdę dużo, rywale nie mieli praktycznie nic do powiedzenia. Czuliśmy, że do wygrania całych zawodów trzeba będzie ten zespół pokonać raz jeszcze a ciężko zagrać idealne mecze z tym samym zespołem jednego wieczora.

Jednak wcześniej musieliśmy pokonać w półfinale Stal Kompleks Łebno a stało się to dopiero w karnych. W regulaminowym czasie gry przegrywaliśmy praktycznie od 2 minuty i do końca musieliśmy gonić wynik. DO remisu kilkadziesiąt sekund przed końcem doprowadził Rumka i tym samym mieliśmy rzuty karne. Niestety okazało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż 6 kolejek a do finału wprowadził nas po celnym trafieniu Daniel Podbielski.

Tak jak się spodziewaliśmy mecz finałowy był całkiem inny niż ten który graliśmy z zespołem Linii w grupie. W tym przypadku to rywale pierwsi zdobyli bramkę a my musieliśmy ponownie gonić wynik. Wiadomo jak się gra pod presją czasu a czas cały czas ucieka (graliśmy po 10 minut). Na szczęście po raz kolejny w końcówce udaje nam się doprowadzić do remisu a tym razem uratował nas Dawid Łaga. Ponownie musieliśmy podejść do serii rzutów karnych ale tym razem Dawid Łaga, Przemek Łaga i Eligiusz Wyszecki oddali na tyle pewne strzały a Ciskowski raz wyczuł intencję strzelca i to nasz zespół mógł się cieszyć z WYGRANEGO TURNIEJU.

dalsza relacja, wyniki i zdjęcia w rozwinięciu...

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się nasz zawodnik - Dawid Łaga, który zdobył 9 bramek. Miano najlepszego bramkarza przypadło Mateuszowi Ciskowskiemu. Gratulacje.

Jednak cały zespół pokazał, że potrafi grać turniejowo, zespołowo  a do tego efektywnie a może i nawet całkiem efektownie.

Wyniki jakie uzyskaliśmy w turnieju:

Mecze grupowe:

1) Chopina - 4 Pory Roku 3:1 (Dawid Łaga, Przemysław Łaga, Wyszecki)

2) Chopina - Kombajny Sołtysa 4:0 (Dawid Łaga 2x, Przemysław Łaga, Chiliński)

3) Chopina - Dąbrówka Linia 5:0 (Dawid Łaga x3, Chiliński, Łęgowski)

4) Chopina - Błękitni Wejherowo 2:0 (Dawid Łaga x2)

Półfinał:

Chopina - Stal Komplex Łebno 1:1 (Przemysław Łaga) - wygrana w karnych

Finał:

Chopina - Dąbrówka Linia 1:1 (Dawid Łaga) - wygrana w karnych

Wystąpiliśmy w składzie: CISKOWSKI, DAWID ŁAGA, PODBIELSKI, ILUKOWICZ, WYSZECKI, BRZÓZKA, CHILIŃSKI, SZYMAŃSKI, PRZEMYSŁAW ŁAGA, ŁĘGOWSKI

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

MKS Gościcino 2:4 FC Reda
CHOPINA WEJHEROWO 2:2 Sprzęgło Wejherowo